Dominikana

Dominikana02 Nov 00:00 - 15 Nov 03:00 - Bayahibe
Bayahibe

Route

Kiedy późną jesienią będziemy mieć dosyć szarości i chłodu, zamierzamy zmienić klimat i przenieść się na drugi koniec świata, gdzie lato gości na stałe, plaże są po brzegi pełne białego jak mąka piasku i otoczone wszechobecnymi palmami kokosowymi.

Dominikana! - karaibskie słońce, błękitne morze, gościnni, uśmiechnięci mieszkańcy, tropikalne smaki i egzotyczne potrawy, soczyste owoce, świeże warzywa, owoce morza, dźwięki muzyki, nieśpieszna, wakacyjna atmosfera. To wszystko zakrapiane jednym z najlepszych rumów świata! Raj na ziemi!

Oczywiście nie zapominamy o nurkowaniu! Proponujemy Wam pięć dni wspaniałych nurkowych wrażeń. Zamierzamy odwiedzić przepiękne rafy koralowe - Viva Shallow, Coca Reef, Guarguano, Ojo de Maria, Tourtuga czy Penon, naszym celem są również wraki: St. George wybudowany w Szkocji, służył do transportu zboża między Europą i Ameryką, zatopiony w 1999 roku jako stanowisko sztucznej rafy. Można tutaj doświadczyć spotkania z ogromnymi barakudami! Atlantic Princess służył do transportu turystów w rejonie Bayahibe, zatonął w 2008 roku i leży na głębokości 12 m. podobnie jak St. George stając się zaczątkiem sztucznej rafy koralowej. Ukoronowaniem naszego wyjazdu będzie nurkowanie z przewodnikami w jaskiniach El Chicho oraz Padre Nuestro.Poza nurkowaniami zamierzamy oddawać się plażowaniu zakrapianemu rumem, bezczelnemu wprost opalaniu i kąpielach w błękitnej, ciepłej wodzie oraz zwiedzaniu przepięknych okolic Bayahibe.

Niektóre propozycje wycieczek:

Isla Saona – perła Karaibów
Piękno natury, wybrzeża i najcudowniejsze plaże. Miasteczko Altos de Chavon, zbudowane z koralowca na wzór śródziemnomorskiej architektury z XVI wieku, gdzie niezwykła zabudowa z kościółkiem pod wezwaniem św. Stanisława Kostki, greckim amfiteatrem i wąskimi uliczkami pozwala uciec od teraźniejszości. „Piscina Natural”, zwana również „wanną Karaibów” z przepiękną turkusową wodą, białym piaskiem usłanym czerwonymi rozgwiazdami oraz jedna z najpiękniejszych plaż na Karaibach - prawdziwy raj na ziemi, indywidualne spacery po dzikich miejscach porośniętych tropikalną roślinnością i pochylonymi nad wodą palmami kokosowymi. A w drogę powrotną zabierze nas piękny katamaran pod żaglami.

Półwysep Samana, wodospad El Limon, wieloryby
Wyprawa dla entuzjastów dzikiej przyrody Dominikany, fotografów i globtroterów. Przepiękne widoki pobliskich gór, małych dominikańskich wiosek i fascynującej roślinności. W Parku Narodoweym Los Haitises spływ przez lasy namorzynowe porośnięte lianami i mangrowcami, gdzie żyje ponad 100 gatunków ptaków, między innymi pelikany, ibisy, fregaty i papugi, wzdłuż szczytów nabrzeżnych wzgórz, maleńkich wysepek (cayos) i wapiennych wzgórz (mogotes). Jaskinia Arena Grotte i jaskinia Linea z autentycznymi inskrypcjami i rzeźbami Indian Taino. Przejazd konno pod najwyższy na Dominikanie wodospad El Limon do którego trasa prowadzi przez góry i krystaliczną rzekę, kąpiel u podnóża wodospadu.

Alternatywna wersja wycieczki możliwa w styczniu czyli podczas naszego pobytu to oglądanie wielorybów (humbaków) wpływających do Zatoki Samana na okres godów.

Santo Domingo – najstarsza stolica Nowego Świata, stolica Republiki Dominikańskiej i jednocześnie najstarsze miasto w obu Amerykach. Założone przez brata Krzysztofa Kolumba, Bartolomeo w 1496 r. Dzielnica kolonialna Santo Domingo pochodząca jeszcze z czasów Kolumba. Jaskinie Tres Ojos położone w centrum miasta - trzy malownicze podziemne jeziora ze słodką wodą. Faro a Colon - Mauzoleum Krzysztofa Kolumba z grobem słynnego odkrywcy. Stare Miasto z Zona Colonial, kolebką kultury europejskiej dla obydwu Ameryk z pierwszą katedrą i pierwszą ulicą miejską Calle Damas. Fortaleza Ozama, Panteon Narodowy i muzeum z czasów epoki kolonialnej w słynnym Casa Real, byłej siedzibie wszystkich gubernatorów Santo Domingo. Alcazar - dom Diego Kolumba (syna Krzysztofa), który zachował się w prawie niezmienionym stanie.

Noclegi
Noclegi planujemy w trzygwiazdkowym hotelu położonym przy zacisznej ulicy, w odległości zaledwie 200 metrów od brzegu Morza Karaibskiego. Hotel oferuje bezpłatne WiFi w całym budynku, klimatyzowane dwuosobowe pokoje z łazienką, basen na dachu i bar. W okolicy liczne lokale gastronomiczne specjalizujące się w daniach kuchni dominikańskiej oraz międzynarodowej.

Plan wyprawy:
- przelot do Punta Cana
- transfer do hotelu, zakwaterowanie
- 5 dni nurkowych / 11 nurkowań
- 5 dni do dyspozycji : plażowanie, wycieczki
- transfer na lotnisko
- przelot do Polski

Koszt: 5500 zł + przelot (ok. 2500 zł - 3.000 zł)

Cena obejmuje:
- transfery
- pobyt w hotelu - noclegi + śniadanie
- 11 nurkowań z przewodnikiem

Cena nie obejmuje:
- wycieczek
- wyżywienia poza śniadaniami
- ubezpieczenia NNW i nurkowego
- wypożyczenia sprzętu nurkowego

Pytania i zapisy:

Ania Paszta
tel 790 727 982
ania@ lionfish. pl

Przemek Paszta
tel. 501 770 770
przemek@ lionfish. pl© 2018 Siguez